Igazságos békét sürgetnek a reformátusok

2020. február 11., címkék: közel-keleti béke, református világközösség (rev)

A Református Egyházak Világközössége (REV) és több tagegyháza is kritikával fogadta a Trump-kormányzat által kidolgozott új közel-keleti béketervet.

Közel-keleti szinódus: Ne hagyjátok el a Szentföldet!

2010. október 14., címkék: keresztyén-zsidó párbeszéd, Vatikán, vatikán, közel-keleti béke

A Vatikánban zajló Közel-Kelettel foglalkozó püspöki szinódus zárt ajtók mögötti tanácskozásának témája a szeretetközösség és tanúságtétel.

Svájci református egyházelnök Libanonban

2010. szeptember 28., címkék: thomas wipf, Nagyvilág, svájci protestáns egyházak, közel-keleti béke

Thomas Wipf, a Svájci Protestáns Egyház elnöke vezetésével delegáció tartózkodik Libanonban, és a keresztyén kisebbség helyzetét tanulmányozza.

A pápa Cipruson – a keresztyének pótolhatatlan szerepéről szólt a Közel-Keleten

2010. június 04., címkék: Ökumené, xvi benedek pápa, közel-keleti béke, ökumené

XVI. Benedek pápa június 4-én, pénteken helyi idő szerint 13 óra 49 perckor érkezett meg a szigetország páfoszi repülőterére. A katolikus egyházfő nemzetközi apostoli útja éppen olyan földre vezetett, amelyet eddig még nem keresett fel Péter utóda.

Világimahét a békéért Palesztinában és Izraelben

2010. május 31., címkék: imahét, svájc, Ökumené, ökumené, egyházak világtanácsa (wcc), közel-keleti béke

Az Egyházak Világtanácsa május 29.–június 4. között világméretű imahetet tart, melynek elnevezése: „Világméretű akcióhét a békéért Palesztinában és Izraelben”.

Web-oldallal jelentkezik az „Ökumenikus Fórum Palesztináért és Izraelért”

2010. február 07., címkék: Nagyvilág, honlap, ökumenikus fórum palesztínáért és izraelért, közel-keleti béke

Az Ökumenikus Fórum Palesztináért és Izraelért nevű szervezet új web-lappal és hírlevéllel jelentkezik.